لوگو گوگل سرچ کنسول

آیا می‌خواهید سایتتان در صفحه اول گوگل نمایش داده شود؟

خود گوگل با نرم افزار قدرتمند کنسول جستجوی خود (گوگل وبمستر) به شما کمک می‌کند !

 

درصورتی‌ که در کنسول جستجو گوگل ثبت‌ نام کنید و سایت خود را به آن معرفی کنید، می‌توانید گزارش‌ها کاملی را در خصوص وب‌ سایت خود دریافت کنید. همچنین خواهد دید که گوگل چطور سایت شما را می‌بیند، چگونه اطلاعات سایت شما را بررسی می‌کند، چگونه اطلاعات سایت بررسی‌ شده را فهرست بندی و ذخیره می‌کند و درنهایت چگونه این اطلاعات را در نتایج جستجوی خود به کاربران نمایش می‌دهد.

به کمک گزارش‌ها دقیق و راهنمایی که گوگل توسط این ابزار در اختیار شما می‌گذارد، می‌توانید رتبه سایتتان را در نتایج جستجو گوگل حفظ و آن را ارتقاء دهید.

البته برای اینکه وب‌سایت شما در نتایج جستجو گوگل نمایش داده شود، نیازی نیست که حتماً در این نرم‌افزار ثبت‌نام کنید و درصورتی‌که گوگل سایت شما را به هر نحوی در وب پیدا کند، آن را بررسی و بر اساس معیارهای خود آن را در نتایج جستجو قرار می‌دهد.

شروع استفاده از کنسول جستجوی گوگل برای وب‌ سایت

 

صفحه ورود به گوگل وبمستر

هدف گوگل از ارائه ابزار کنسول جستجوی خود این است که با ارائه گزارش‌ها کاربردی و فراهم کردن ابزارهای مناسب و منابع آموزشی مفید، به شما کمک کند تا که محتوا و مطالب سایتتان در نتایج جستجو گوگل بیاید.

از کنسول جستجوی گوگل می‌توآن‌هم برای وب‌سایت‌ها و هم برای اپلیکشن های موبایلی استفاده کرد. ثبت‌نام و عضویت در این ابزار ساده و رایگان بوده و می‌توانید هم‌اکنون از طریق لینک زیر به صفحه کنسول جستجو گوگل بروید و در آن ثبت‌نام کنید.

 https://www.google.com/webmasters

 

کتاب جامع راهنمای کار با کنسول جستجو گوگلکتاب آموزش کنسول جستجو گوگل

معتبرترین و بروز ترین مرجع آموزشی کار با کنسول جستجو گوگل بخش پشتیبانی و راهنمای کار با کنسول جستجو هست که مستقیما توسط خود گوگل ارائه شده است، (Search Console Help) اکثر مطالب و مقالات آموزشی که در این بخش قرا داده ام از این مرجع تهیه و درج می گردد، در کنار این مطالب شما می توانید نسخه چاپی این کتاب را نیز داشته باشید، که هم به صورت جامع تر و منظم تر به کلیه آموزش های کنسول جستجو دسترسی خواهید داشت، و همچنین بروز رسانی ها و امکانات جدیدی که در این نرم افزار اضافه می گردد را به صورت رایگان برای خریداران این کتاب ارسال خواهد شد.

کتاب آموزش Google Search Console

جدیدترین مقالات آموزشی گوگل وبمستر