سئو و بازاریابی اینترنتی

گوگل وبمستر

آیا می‌خواهید سایتتان در صفحه اول گوگل نمایش داده شود؟

گوگل با نرم افزار قدرتمند کنسول جستجوی خود (گوگل وبمستر) به شما کمک می‌کند !

گوگل وبمستر چیست؟

گوگل وبمستر یکی از سرویس های قدرتمند و رایگان شرکت گوگل است که توسط گزارش ها و ابزارهایی که ارائه می کند به مدیران وب سایت ها کمک می کند تا بتوانند جایگاه فعلی وب سایت خود را در نتایج جستجو حفظ کرده و آن را ارتقاء ببخشند.

البته از آنجایی که این نرم افزار فقط مختص وبمستر ها نمی باشد و از دید گوگل بسیاری از افراد از جمله صاحبین اصناف و مشاغل مختلف، بازاریاب ها، متخصصان سئو، توسعه دهندگان وب، توسعه دهندگان اپلیکیشن های موبایلی و … نیز می توانند از این سرویس استفاده کنند، گوگل نام این نرم افزار را از گوگل وبمستر به کنسول جستجو گوگل تغییر داده است، و در این سایت (hiwebmaster.ir) و یا در هر جایی از وب این دو اسم را ملاحضه کردید هر دو یکی است و البته همچنان بیشتر تحت همان نام گوگل وبمستر استفاده می شود.

درصورتی‌ که در کنسول جستجو گوگل ثبت‌ نام کنید و سایت خود را به آن معرفی کنید، می‌توانید گزارش‌ها کاملی را در خصوص وب‌ سایت خود دریافت کنید. همچنین خواهد دید که گوگل چطور سایت شما را می‌بیند، چگونه اطلاعات سایت شما را بررسی می‌کند، چگونه اطلاعات سایت بررسی‌ شده را فهرست بندی و ذخیره می‌کند و درنهایت چگونه این اطلاعات را در نتایج جستجوی خود به کاربران نمایش می‌دهد.

البته برای اینکه وب‌سایت شما در نتایج جستجو گوگل نمایش داده شود، نیازی نیست که حتماً در این نرم‌افزار ثبت‌نام کنید و درصورتی‌که گوگل سایت شما را به هر نحوی در وب پیدا کند، آن را بررسی و بر اساس معیارهای خود آن را در نتایج جستجو قرار می‌دهد.

شروع استفاده از کنسول جستجوی گوگل برای وب‌ سایت

 

آموزش گوگل وبمستر - صفحه ورود

هدف گوگل از ارائه ابزار کنسول جستجوی خود این است که با ارائه گزارش‌ها کاربردی و فراهم کردن ابزارهای مناسب و منابع آموزشی مفید، به شما کمک کند تا که محتوا و مطالب سایتتان در نتایج جستجو گوگل بیاید.

از کنسول جستجوی گوگل می‌توآن‌هم برای وب‌سایت‌ها و هم برای اپلیکشن های موبایلی استفاده کرد. ثبت‌نام و عضویت در این ابزار ساده و رایگان بوده و می‌توانید هم‌اکنون از طریق لینک زیر به صفحه کنسول جستجو گوگل بروید و در آن ثبت‌نام کنید.

کتاب جامع راهنمای آموزش کار با گوگل وبمستر

 معتبرترین و بروز ترین مرجع آموزشی کار با کنسول جستجو گوگل بخش پشتیبانی و راهنمای کار با کنسول جستجو هست که مستقیما توسط خود گوگل ارائه شده است، (Search Console Help) اکثر مطالب و مقالات آموزشی که در این بخش قرا داده ام از این مرجع تهیه و درج می گردد، در کنار این مطالب شما می توانید نسخه چاپی این کتاب را نیز داشته باشید، که هم به صورت جامع تر و منظم تر به کلیه آموزش های کنسول جستجو دسترسی خواهید داشت، و همچنین بروز رسانی ها و امکانات جدیدی که در این نرم افزار اضافه می گردد را به صورت رایگان برای خریداران این کتاب ارسال خواهد شد.

کتاب آموزش کنسول جستجو گوگل

جدیدترین مقالات آموزشی گوگل وبمستر